beat la volan
Ieri, în jurul orei 18:00, polițiștii aflați în misiune de serviciu în sectorul Botanica al capitalei au observat un automobil de marca Skoda care se deplasa neuniform, conducătorul auto efectuând manevre periculoase pentru ceilalți participanți la trafic.
La volanul automobilului se afla un bărbat de 32 de ani. Fiind testat alcoolscopic, rezultatul a arătat o concentrație de 1,04 mg/l vapori de alcool în aerul expirat, totodată fiindu-i prelevate probele biologice.
În timpul examinării cazului s-a constatat că șoferul mijlocului de transport este angajat cu funcție de conducere în cadrul Primăriei Chișinău și, pentru a nu fi documentat, a prezentat un pașaport diplomatic pe care nu l-a predat dintr-o activitate anterioară.
ссылка на видео